WAITW Filantropem Roku 2021!

Podczas Świątecznej Gali Fundacji Elbląg, która odbyła się w niedzielę 11 grudnia poznaliśmy laureata, który otrzymał statuetkę Ferdynanda oraz zwycięzców Konkursu Literackiego. Gala była także urozmaicona o cześć artystyczną, podczas której można było posłuchać świątecznych piosenek i kolęd.

„Za to co masz, nie kupisz nieba, więc nie obrastaj w rzeczy, w pióra, bo i tak nie zabierzesz ich tam”. Słowami piosenki Ryszarda Rynkowskiego, podarowanej przez artystę dla Fundacji Elbląg, rozpoczęła się świąteczna uroczystość organizacji. Po wysłuchaniu piosenki, zgromadzeni w sali koncertowej Szkoły Muzycznej goście zapoznali się z działaniami fundacji zrealizowanymi w 2022 r. Głównym punktem programu były wyniki dwóch konkursów organizowanych od lat przez fundację. Tego wieczoru bohaterami zostali laureaci i wyróżnieni Konkursu o tytuł Filantropa Roku i Konkursu Literackiego.

Tytuł Filantropa Roku otrzymała firma WAITZ – Weld All in The World za bardzo duże wsparcie finansowe i rzeczowe ponad 20 różnych elbląskich podmiotów, w tym organizacji pozarządowych na łączną kwotę ponad 276.000 zł.

Wyróżnienie natomiast trafiło do Pawła Kurek Właściciela Sieci Lombardów DPK za wsparcie Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci Zgromadzenia Sióstr Św. Jadwigi poprzez stałe odpowiadanie na zgłoszenia o bieżących potrzebach i niezwłoczne dostarczanie tego co potrzeba. Drugie zaś wyróżnienie trafiło do Meble Wójcik Sp. z o.o. za wyposażenie Hospicjum oraz elbląskich Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w meble, zarówno specjalistów jak i wychowanków.

Po raz dziewiętnasty rozstrzygnięto także Konkurs Literacki w dwóch kategoriach.
Laureatem pierwszej, Elbląskiej Książki Roku została Bogumiła Salmonowicz za książkę pt. Między nami czerwienieją chwile””.
Laureatem Elbląskiego Rękopisu Roku został Marcin Wiśniewski za pracę „Bajki z głowy i serca”. Natomiast wyróżnienie trafiło do Wiesławy Parys za pracę „Moje miejscówki.

Część artystyczną zapewnili Julia Kaczmarczyk, która zaśpiewała przy akompaniamencie Antoniego Boryckiego. Artyści pochodzą z Elbląga i są absolwentami Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu, a obecnie – studentami Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Julia ma na swoim koncie debiutancki singiel „Oddycham”.

Podziękowania ślemy przede wszystkim w stronę pana Andrzeja Korpackiego, dyrektora ZPSM w Elblągu za umożliwienie zorganizowania Gali w gościnnych murach Szkoły Muzycznej.

Wydarzenie było objęte honorowym patronatem pana Witolda Wróblewskiego – Prezydenta Elbląga.

Patronat medialny sprawowała Elbląska Gazeta Internetowa portEl.