ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO JUŻ NA NAMI_aktualnosc

Podczas dzisiejszej uroczystości rozstrzygnięty został Konkurs Plastyczny „Elbląg w oczach przedszkolaka” zorganizowany przez Fundacje Elbląg.
W konkursie mogły wziąć udział dzieci z elbląskich przedszkoli, które wykonały prace nawiązujące do tematyki związanej z miastem Elbląg.

Celem Konkursu było podkreślenie znaczenia „mojej małej ojczyzny” w kształtowaniu osobowości dziecka, uwrażliwianie dzieci na piękno otaczającej architektury, pobudzanie dziecięcej wyobraźni plastycznej oraz prezentacja możliwości twórczych dzieci w dziedzinie plastyki.

Na konkurs wpłynęły 33 piękne, rozmaite i twórcze prace. Spośród nich Komisja konkursu wyłoniła trzech zwycięzców i czterech wyróżnionych.

Laureatami konkursu zostali:

  • 1 miejsce – Jagoda Kępińska
  • 2 miejsce – Lena Grzymska
  • 3 miejsce – Antonina Laskowska

Wyróżnieni zostali:

  • Zuzanna Witkowska
  • Marcjanna Bruzdewicz
  • Lena Milewska
  • Paulina Marcinowska

Z trzech nagrodzonych prac zostaną stworzone pocztówki – cegiełki, do których dołączymy 2 – złotową monetę z Bramą Targową. Cegiełki posłużą Fundacji Elbląg do zbiórek publicznych, z których środki pieniężne zostaną przeznaczone na potrzeby podopiecznych i stypendystów Fundacji Elbląg. Ponadto laureaci jak i wyróżnieni otrzymali zabawki, książki, puzzle, wejściówki do Bajlandii, możliwość bezpłatnej organizacji urodzin w Metamorfozie oraz słodycze. Dzieci, których prace nie zwyciężyły ani nie otrzymały wyróżnienia otrzymały dyplomy za udział w konkursie, plecaki, kolorowanki i przybory plastyczne.

Część artystyczną zapewnili uczniowie Szkoły Muzycznej w Elblągu poprzez zaśpiewanie piosenek z bajek, grę na fortepianie, klarnecie oraz interpretacje ruchowe wybranych utworów.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przyczynili się do ubogacenia naszej wyjątkowej imprezy, a mianowicie do Pana Andrzeja Korpackiego dyrektora ZPSM w Elblągu za umożliwienie zorganizowania uroczystości w gościnnych murach Szkoły Muzycznej oraz następujących darczyńców; Bajlandia – Centrum Zabaw dla dzieci, BKT  PHU  Krzysztof Tupaj, Kinderplaneta – Plac zabaw dla dzieci, Wypożyczalnia strojów dla dzieci
i dorosłych – SZPILECZKA, Jurex  – Artykuły biurowe i szkolne, Qvo Vadis  Księgarnia –  wydawnictwo  Teresa  Wachniewska oraz Metamorfoza  Studio Wizażu i Urody.

Dziękujemy również wszystkim, którzy poświęcili swój czas i zaangażowali się w organizację Gali – pracownikom i wolontariuszom Fundacji Elbląg.