MIŚ Filantropem Roku 2017!

XVIII Gala Fundacji Elbląg już za nami. W niedzielę (25 listopada) w Państwowej Szkole Muzycznej odbyła się kolejna już Gala, podczas której poznaliśmy Filantropa Roku 2017 oraz zwycięzców Konkursu Literackiego. Nie obyło się także bez części artystycznej: na scenie koncertowej wystąpili Damian Bojanowski, Paulina Hebel z Drużyny RR oraz Ryszard Rynkowski.
Podczas corocznej Gali Fundacji Elbląg rozstrzygany jest Konkurs o tytuł Filantropa Roku. Zwycięzcą konkursu może zostać przedsiębiorca, osoba fizyczna, firma prywatna lub państwowa, która w roku ubiegłym w sposób szczególny zasłużyła się we wspieraniu działań organizacji pozarządowych, instytucji użyteczności publicznej oraz osób potrzebujących z terenu Elbląga i powiatu elbląskiego.

W tegorocznej edycji konkursu wpłynęło 8 zgłoszeń na firmy. Spośród nich Kapituła wyłoniła zwycięzcę i wyróżnionych.

Filantropem Roku 2017 został Jarosław Matz Zakład Szklarski MIŚ – już od kilku lat udzielają pomocy finansowo-rzeczowej dla placówek opiekuńczych, edukacyjnych, wielu instytucji. Przy czym znacząco wspierają sport i imprezy młodzieżowe o charakterze lokalnym, wojewódzkim ogólnopolskim i międzynarodowym – podsumowała Krystyna Miezio – przewodnicząca Kapituły Konkursu.
Na pierwsze wyróżnienie – zdaniem Kapituły – zasłużył Roman Badysiak Kawiarnia „U Aktorów” za wieloletnią, bo od 2005 r., pomoc przy organizowaniu młodzieżowych imprez sportowych o zasięgu miejskim, wojewódzkim, ogólnopolskim, międzynarodowym, w tym zapewnienie nieodpłatnej obsługi imprezy oraz zapewnienie cateringu.
Drugie wyróżnienie trafiło zaś do ROSSMANN Supermarkety Drogeryjne Polska Sp. z o. o – za przeprowadzenie dobroczynnej działalności poprzez przekazywanie darowizn w postaci wybranych produktów, dostępnych w sprzedaży w drogeriach Rossmann na rzecz wybranych podmiotów, w tym Hospicjum Elbląskiego.

Po raz piętnasty rozstrzygnięto także Konkurs Literacki w dwóch kategoriach.

Równorzędnymi laureatami pierwszej, Elbląskiej Książki Roku została Bogumiła Salmonowicz za pracę pt. „Femoglobina” oraz Wiktor Mazurkiewicz za pracę „Czarosiejka”.
Laureatem Elbląskiego Rękopisu Roku został Radosław Zawadzki za pracę „Przed/Po”.
Natomiast wyróżnienie trafiło do Krzysztofa Martwickiego za pracę „Na zeszyt”
Część artystyczną zapewnili Damian Bojanowski – tegoroczny stypendysta Fundacji Elbląg, Paulina Hebel z Drużyny RR  oraz honorowy elblążanin i przyjaciel Fundacji Elbląg Ryszard Rynkowski.
Podziękowania ślemy przede wszystkim w stronę Pana Andrzeja Korpackiego, dyrektora ZPSM w Elblągu za umożliwienie zorganizowania Gali w gościnnych murach Szkoły Muzycznej.
Serdeczne dziękujemy również wszystkim, którzy poświęcili swój czas i zaangażowali się w organizację Gali.