American Home – Filantropem Roku 2019

W tym roku tytuł Filantropa Roku trafił do „American Home” Biuro Nieruchomości Łukasz Szulc. Wyróżnienia otrzymały firmy Kantor „Silvant” Edward Parzych oraz „AVANTE” Technika Okienna S.A. Damian Brzezinski.

Celem Konkursu o tytuł Filantropa Roku jest promocja prospołecznych, filantropijnych postaw ludzi biznesu oraz osób prywatnych. Zaszczytny tytuł może otrzymać przedsiębiorca, osoba fizyczna, firma prywatna lub państwowa, która w roku 2019 w sposób szczególny zasłużyła się we wspieraniu działań organizacji pozarządowych, instytucji użyteczności publicznej oraz osób potrzebujących z terenu Elbląga i powiatu elbląskiego.

Laureat konkursu – Łukasz Szulc od kilku lat angażuje się na rzecz lokalnej społeczności. Wśród działań darczyńcy wyróżnić możemy wsparcie: organizacji Biegu Niepodległości w 2019 roku, Mistrzostw Tańca Destination Dance Cup, akcję Mikołajkową organizowaną przez Rotary Club Elbląg Centrum, Przedszkole nr 14, sfinansowanie części kosztów oświetlenia dla Fundacji Końskie Zdrowie, a także ufundowanie nagrody głównej dla Laureata Konkursu Literackiego w 2019 roku. Decyzją kapituły konkursu – liczba działań oraz odbiorców, a także stały charakter udzielanego wsparcia świadczą o tym, że okazywana przez Filantropa pomoc jest świadoma i wartościowa.

Wyróżniona firma – „AVANTE” Technika Okienna S.A. w roku 2019 przekazała 17 okien na rzecz Elbląskiej Rady Konsultacyjnej Osób Niepełnosprawnych, a także w odpowiedzi na indywidualny apel –  osobie fizycznej. Ponadto, firma pokryła koszty montażu przekazanych okien. Działalność charytatywna Spółki kontynuowana jest również w roku bieżącym.

Kolejny z wyróżnionych – Kantor „Silvant” Edward Parzych  angażuje się społecznie od wielu lat. W roku 2019 wsparł Uczniowski Klub Sportowy „Kontra” w organizacji „XI Międzynarodowego Memoriału Bokserskiego o Puchar Wiesława Budzińskiego”, przekazał rolety na rzecz Szkoły Podstawową nr 4 w Elblągu, a także finansowo wsparł organizację 50 – lecia Elbląskiej Spółdzielni Niewidomych „ELSIN”.

Ze względu na aktualne zagrożenie COVID-19 wręczenie nagród i wyróżnień miało charakter indywidualny. Uhonorowanie laureata i wyróżnionych wśród szerszej publiki odbędzie się w przyszłym roku podczas Gali Fundacji Elbląg.